advantix

Advantix odstrasza i/lub zabija kleszcze, pchły i komary oraz muchówki (potocznie zwane meszkami). Dzięki działaniu odstraszającemu nie dopuszcza do wczepienia się kleszczy w skórę psa i zmniejsza ryzyko zarażenia groźnymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze, takimi jak: babeszjoza, borelioza, anaplazmoza. Produkt jest przeznaczony szczególnie dla psów, które lubią kąpiele, ale nie przepadają za obrożami.

  • Do 4 kg – pipeta zielona

  • 4 – 10kg – pipeta niebieska

  • 10-25 kg – pipeta różowa

  • 25 – 40 kg – pipeta granatowa

Preparat może być stosowany u psów już powyżej 7 tygodnia życia.

Aby zapewnić pełną skuteczność odpowiednio zastosuj Advantix:

  • Rozdziel włosy psa tak, aby skóra była widoczna,

  • Ściśnij pipetę i nakrop na grzbiet psa od łopatek do ogona.

Pamiętaj, abyś podawał Advantix co miesiąc, bo tylko wtedy skutecznie go chronisz. Po aplikacji preparatu pies może się kąpać (zalecany czas to 48h od zaaplikowania Advantix), jednak nadmierne korzystanie z wody (codzienna kąpiel) może zmniejszyć skuteczność preparatu. Wówczas trzeba aplikować Advantix częściej niż co 4 tygodnie.

Advantix może być stosowany w okresie ciąży i laktacji

Advantix nie może być stosowany u kotów.

Advantix jest Głównym Sponsorem dwóch dużych imprez sportowych dla psów – Zawodów Latających Psów oraz Pucharu Polski w Dogtrekkingu Marka konsekwentnie już od pięciu lat angażuje się we wspieranie tego rodzaju wydarzeń sportowych, co stanowi jeden z podstawowych filarów jej strategii komunikacji.

Zawody Latających Psów– cztery wyjątkowe weekendy w najpiękniejszych parkach Poznania, Wrocławia, Gdyni i Warszawy – to seria imprez, na których psi sportowcy oraz ich przyjaciele mają możliwość zaprezentować swoje niesamowite, nierzadko akrobatyczne umiejętności, biorąc udział wielu fascynujących konkurencjach sportowych i rekreacyjnych.

Dogtrekking – turystyka i sport z psem w jednym – polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie swojego czworonoga wybranej trasy o długości 15km, 25 km lub 40 km. Seria zawodów dogtrekkingowych odbędzie się w sześciu malowniczo usytuowanych miejscowościach na południu Polski, między innymi w Lublińcu, Sanoku, Wiśle i Złotym Stoku.

 

Chroń swojego psa przed pasożytami
z Advantix - Bayer

Advantix Spot-on (40 mg + 200 mg)/ 0,4 ml, roztwór do nakrapiania;
Advantix Spot-on (100 mg +500 mg)/1 ml, roztwór do nakrapiania;
Advantix Spot-on (250 mg + 1250 mg)/2,5 ml, roztwór do nakrapiania;
Advantix Spot-on (400 mg + 2000 mg)/4 ml, roztwór do nakrapiania

Podmiot odpowiedzialny

Bayer Animal Health GmbH, D-51368 Leverkusen, Niemcy

Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych

1 pipeta 0,4 ml zawiera: Imidakloprid 40 mg, Permetryna 200 mg; 1 pipeta 1,0 ml zawiera: Imidakloprid 100 mg, Permetryna 500 mg; 1 pipeta 2,5 ml zawiera: Imidakloprid 250 mg, Permetryna 1250 mg; 1 pipeta 4,0 ml zawiera: Imidakloprid 400 mg, Permetryna 2000 mg

Wskazania lecznicze

Zapobieganie i zwalczanie infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u psów, a także odstraszanie komarów i muchówek (Phlebotomus sp.).

Przeciwwskazania

Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Zobacz także